Moje osiągnięcia

Jako sportowiec doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest wybranie odpowiedniego trenera, nie tylko dla osób początkujących, ale również dla tych, którzy mają już na swoim koncie masę sukcesów i wciąż pragną więcej. W związku z tym nieustannie staram się, by moje kwalifikacje były na jak najwyższym poziomie. Praca z ludźmi pozwala mi stale poszerzać swoje doświadczenie, aczkolwiek wiem, iż do pełni profesjonalizmu konieczna jest również teoria. 

Każde, nawet najmniejsze osiągnięcie jest dla mnie krokiem naprzód, a dodam przy tym, że bardzo nie lubię stać w miejscu. Stąd też już jako nastolatek mierzyłem wysoko, by własne sukcesy móc wykorzystywać później jako najlepszą naukę. Wygrane konkursy, zawody, mistrzostwa czy wciąż pokonywane słabości to tylko jedna strona medalu. Z drugiej strony muszą znaleźć się też formalne potwierdzenia umiejętności, dlatego nieodłącznym elementem mojej działalności są szkolenia, warsztaty oraz doświadczenia zawodowe. 

Wśród moich osiągnięć na początku listy z pewnością znajdzie się ukończenie studiów licencjackich na kierunku dietetyka ze specjalnością sportową w 2013 roku. Pozwoliło mi to przede wszystkim poznać teorię interesującej mnie dziedziny oraz zgłębić tajniki zdrowego odżywiania, szczególnie w przypadku osób aktywnych fizycznie. Już w trakcie studiów pracowałem jako instruktor w siłowni, co dodatkowo pogłębiło moje umiejętności praktyczne i uzupełniało jednocześnie zdobywaną wiedzę teoretyczną.

Po ukończeniu studiów kontynuowałem pracę jako instruktor sportowy. W tym samym czasie rozpocząłem trwającą do dziś przygodę z rozpisywaniem diet dla podopiecznych. Wówczas również nie rezygnowałem z pogłębiania wiedzy, dlatego stale uczestniczyłem w różnego rodzaju szkoleniach. Na swoim koncie posiadam dyplomy z ukończenia kursów: żywienia w sporcie; trenera fitness i dietetyki, szkolenie z suplementacji, a także kurs trenera personalnego.

Ponadto podstawy do wykonywania zawodu trenera personalnego uzyskałem dzięki międzynarodowym uprawnieniom Register of Exercise Professionals. Nie jest to dla mnie powodem, by spocząć na laurach, dlatego też przynajmniej raz w roku staram się uczestniczyć w odpowiednich szkoleniach doskonalących, które za każdym razem podnoszą moje kompetencje, w tym w szkoleniu z fizjoterapii, z prewencji oraz profilaktyki urazów w sporcie i wielu innych. 

Jako trener personalny do swoich osiągnięć zaliczam także sukcesy moich podopiecznych. To oni kształtują opinię na mój temat, a także są doskonałym przykładem na to, że wszystko jest możliwe. W trakcie swojej kariery zawodowej miałem do czynienia z wieloma klientami, którzy obdarowali zaufaniem właśnie mnie. Dla części z nich celem było zrzucenie zbędnych kilogramów, inni zaś poważnie myśleli o związaniu się ze sportem, w tym między innymi z kulturystyką. Wszyscy, którym udało się dotrzeć do tego, co postawili sobie za cel, są dla mnie wielką motywacją oraz dowodem na to, że wykonuję swoją pracę w najlepszy możliwy sposób.